מיוצר בישראל

מה זה LPR? ומה היא יכולה לעשות למענכם?

מה זה LPR

המונח LPR הוא ראשי תיבות של הטכנולוגיה License Plate Recognition (זיהוי לוחית רישוי), המאפשרת זיהוי כלי רכב על פי לוחית הרישוי שלהם. השימושים הנפוצים ביותר של הטכנולוגיה הם מערכות אבטחה מתקדמות וחניונים חכמים. 

הכירו את היתרונות, המגבלות, השימושים וההיסטוריה של טכנולוגיית ה-LPR.

איך עובדת טכנולוגיית LPR?

ה – LPR היא טכנולוגיית עיבוד תמונה, היא משלבת מצלמת אינפרא אדום עם תאורה, שיוצרת תנאים אופטימליים לצילום תמונה של החלק הקדמי או האחורי של הרכב. תוכנת עיבוד התמונה מנתחת את התמונות ומזהה את פרטי לוחית הרישוי. כך מתאפשר זיהוי אוטומטי (ומהיר!) של לוחית הרישוי גם כשהרכב נמצא בתנועה.

היתרונות של טכנולוגיית LPR 

איסוף מידע 

מצלמת LPR יכולה לאסוף נתונים על המתרחש באזור הקליטה שלה ונתונים אלה נשמרים ומעובדים בהתאם לצרכים וההגדרות של תוכנת הניהול אליה מחוברת המצלמה. כלומר, היא קולטת ושומרת את נתוני לוחית הרישוי של כל רכב אשר נמצא בסביבה שלה, הנתונים נכנסים למאגר נתונים אשר משמשים לצרכים שונים.  בהתאם להגדרות המצלמה והגדרות התוכנה אליה היא מחוברת, ניתן להקליט, לשמור ולהשתמש במידע, וכל זה קורה בזמן אמת.

בטיחות 

לוחית הרישוי של כל רכב היא תעודת הזהות שלו, ועל ידי הזיהוי שלה ניתן לבצע מעקב על פעילות הרכב. בחניון חכם לדוגמה: בזכות זיהוי לוחית הרישוי, רכבים רשומים יכולים לקבל כניסה אוטומטית חופשית, ניתן למנוע כניסת רכבים גנובים וכן למנוע החלפת כרטיסים בין הלקוחות ולמנוע מעשי מרמה.

אמינות 

טכנולוגיית ה-LPR היא אמינה מאוד ויכולה לזהות לוחיות רישוי גם בתנאים לא אופטימליים וכן במקרה של אובדן כרטיס, ניתן לקבל את נתוני הכניסה והיציאה המדויקים של הרכב, בקלות. 

ניהול חניונים אוטומטי 

השימוש בטכנולוגיית LPR בחניונים יוצר מערכת בקרת חניון חכמה המאפשרת חווית משתמש מצוינת לנהגים וחווית ניהול יוצאת דופן לבעלי החניון. המערכת פועלת במהירות, מונעת עיכובים וחיפושי חניה בחניון, מאפשרת תהליך תשלום מהיר ויעיל ומאפשרת לבעלי החניון שליטה על כל המתרחש בחניון בזמן אמת וניהול פשוט דרך אפליקציה.

אבטחה היקפית

ניתן לאבטח שטח נרחב באמצעות הצבת מצלמות LPR בנקודות מפתח בשטח. המצלמות יבצעו מעקב אחר הרכבים החולפים, הנכנסים והיוצאים ויספקו הגנה איזורית של השטח ויאספו נתונים אשר ניתן יהיה לעקוב אחריהם בזמן אמת או על פי הצורך.

אבטחת רכבים 

מצלמת ה-LPR מאפשרת מעקב ושמירה על איזורי חניה פרטיים או אזורי חניה שמורים במיוחד. חיבור המצלמה למערכת האבטחה תאפשר לאיש הביטחון לצפות בכל הנתונים בכל רגע ובעת הצורך ניתן יהיה לשלוף נתונים שנקלטו ונשמרו. כמו כן בעזרת ההגדרות ניתן לבצע חסימה לכניסת רכבים ספציפיים.  

מתחברת לפתרונות קיימים בקלות 

את טכנולוגיית ה-LPR ניתן להתאים ולהוסיף לפתרונות שכבר קיימים בשטח ולשדרג את מערך הבקרה ואת חווית הניהול והמשתמשים.

המגבלות של מצלמות הפועלות בטכנולוגיית LPR

המצלמה עצמה קולטת את המידע במהירות אך היא לא יכולה לספק לנו את היכולת להקליט את המתרחש בשטח ולנתח את הנתונים. על מנת שנוכל לשמור סרטי וידאו שנקלטו במצלמה ולנתח את המידע שקלטה המצלמה, היא צריכה להיות חלק ממערכת בעלת יכולת להקליט וידאו ולעבד את הנתונים. 

בשילוב עם המערכת, המצלמה משתדרגת ומאפשרת בקרה חכמה הרבה יותר, לדוגמה: אצלנו ב'טכנוסו', המצלמה היא חלק ממערכת ניהול חניונים חכמה השולטת על כל החניון ומאפשרת כניסה מהירה ללא עיכובים לחניון, זיהוי מקומות חניה פנויים, תשלום מהיר, קבלת נתונים על כל רכב, מניעת כניסה לרכבים לא מורשים, יציאה מהירה ונוחה מהחניון ועוד ועוד.

מהו טווח הזיהוי של מצלמות ה-LPR?

טווח הזיהוי משתנה כמובן בין הדגמים השונים. הדגמים הנפוצים יכולים לזהות לוחיות רישוי של רכבים עד מרחק של בין 25 ל-50 מטר. 

למה משמשות מצלמות לזיהוי לוחיות רישוי?

כל מקום שבו ישנה תנועה סדירה של כלי רכב ויש צורך לשלוט או לקבל מידע עליהם, יכול לעשות שימוש במצלמות LPR, הנה כמה מהשימושים הנפוצים: 

  • אבטחת אזורי חניה עסקיים
  • חניונים חכמים
  • תחנות אוטובוסים גדולות
  • אבטחת מבני ממשלה ומצלמות אבטחה ביתיות. 

בין היתר, ניתן להיעזר ביכולות המצלמה על מנת לשפר מערכי אבטחה באיזורי חניה ובמעברים חשובים.

מערכות זיהוי מתקדמות המשתמשות בטכנולגית LPR משרתות סוכנויות ממשלתיות וכן את רשויות אכיפת החוק, למטרות מעקב ופיקוח.

היסטוריית ה-LPR 

התיעוד הראשון של מערכת מבוססת טכנולוגיית LPR הוא משנת 1976, אז ענף הפיתוח המדעי של משטרת אנגליה פיתח מערכת שמטרתה היתה להעלות את רמת השליטה והאבטחה. השימוש הראשוני של המערכת נעשה בשנת 1979. הדגם הראשון הורכב ממצלמות איכותיות המחוברות למעבד חיצוני חזק היודע לעבד נתונים אופטיים. 

בסיס הטכנולוגיה עדיין דומה אך כל הרכיבים שלה הפכו קטנים, חזקים וחסכוניים בהרבה. היא חכמה יותר, יכולה ללמוד מהניסיון של עצמה, יכולה לפתור בעיות מורכבות בצורה מדויקת יותר, והיכולות העדכניות שלה מתאימות ליישומים רבים יותר.

לסיכום

אפשר לומר שטכנולוגיית ה-LPR העלתה את איכות החיים שלנו בצורה משמעותית מבלי ששמנו לב. 

מערכות אבטחה מתקדמות וחניונים חכמים הופכים את החיים של בעלי עסקים, בעלי בתים, נהגים ובעלי חניונים לקלים ופשוטים הרבה יותר.

אם אתם בעלי חניונים ומעוניינים לדעת איך תוכלו לשדרג את החניון שלכם בעזרת מערכת LPR ולהגיע למצב שתוכלו לנהל את החניון בצורה אוטומטית לחלוטין ולהרוויח ממנו פי כמה – צרו איתנו קשר.

הצוות שלנו ישמח לספר לכם איך בהשקעה מינימלית ביותר, תוכלו לעבור לחניון חכם תוך זמן קצר, ללא התקנה מסובכת ומסורבלת!

שיתוף:

אודות טכנוסו
טכנוסו
חברתנו מתמחה בפתרונות טכנולוגיים ייחודיים המתקדמים בעולם לבקרה חכמה עם רמת שירות ואיכות הגבוהים ביותר, ייעוץ ומענה ברמת One Stop Shop ללקוחותנו.
לראשונה בישראל – מערכת חניה מתקדמת ללא השקעה מראש

מאמרים חדשים

מערכת בקרת חניה בחניון תת קרקעי
כללי

בקרת כניסה לחניון – העתיד!

מכירים את זה שאתם נכנסים לחניון ומוצאים את עצמכם מחפשים אחר מקום חניה פנוי עד צאת הנשמה? ומה לגבי ההמתנה האינסופית בכניסה לחניונים וביציאה מהם,

קרא עוד »
רוצה לקבל עוד פרטים על שדרוג החניון וחוויית החניה?
יש להשאיר פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליך.

קטלוג מוצרים

לקבלת הקטלוג אליכם למייל מלאו את הפרטים למטה

קטלוג המוצרים של Technoso
כניסת לקוחות טכנוסו

כניסת לקוחות

בחר באפשרות המתאימה עבורך

דילוג לתוכן