מיוצר בישראל

כרטיסי חניה ממוחזרים

כפי שבוודאי אתם כבר יודעים – הדרך בה מערכת ה LPR שלנו עובדת בחניונים היא:

בכניסה לחניון מצלמה מצלמת את לוחית הרישוי ושומרת את זמן הכניסה ומספר הלוחית במערכת. כאשר הרכב מתקרב ליציאה, המצלמה שוב לוכדת את לוחית הרישוי, ואז המערכת מחשבת את משך הזמן שחנה, ולנהג מוצג הסכום החייב בתשלום/פותחת את המחסום אם הוא בתוך זמן חינם. מערכת זו עובדת נהדר כאשר המצלמה לוכדת במדויק את לוחית הרישוי המלאה גם בכניסה וגם ביציאה לחניון.

אבל מה עם המצלמה לא יכולה לתפוס את לוחית הרישוי המלאה?

הגישה המסורתית לנושא זה היא לתת לכולם כרטיס נייר. מכיוון שאם רכב עם לוחית רישוי בעייתית מתקרב לטרמינל ללא כרטיסים, יהיה צורך לטפל בו באופן ידני. במקום להשתמש במספר לוחית הרישוי, המערכת משתמשת בכרטיס לחישוב הזמן שחנה. הבעיה בכרטיסים היא שהם הוצאה נוספת גבוהה, המדפסות זקוקות לתחזוקה, הן יוצרות פקקים בנתיבים, הן הולכים לאיבוד והן נזרקים על הרצפה. בסופו של דבר כאשר יש לך מערכת חניה עם כרטיסים רגילה, עם כל התחזוקה הדרושה (בדיקה והחלפת גלילים וקופסאות כרטיסים בערך כל 800-5000 רכבים), היא בפועל מערכת חניה חצי-אוטומטית בלבד.

טכנוסו מציעה כמה פתרונות חדשניים.

פתרון חניה ללא כרטיסים (Ticketless).

עם מערכת ללא כרטיסים, אין צורך לקחת כרטיס, הכל עובד דרך לוחית הרישוי. זה מאפשר זרימת רכבים מהירה, בלי בלאגן ובלי תחזוקה. במקרה בו יש לוחית רישוי בעייתית שלא ניתנת לזיהוי כלל (פחות מ-% 1 מהמקרים), הרכב יכנס לחניון אחרי נגיעה במסך ותמונת הרכב תתועד במערכת כ"Not in List". בעת היציאה, הרכב יחויב בסכום המינימלי. אם מדובר בחניון בו אחוז גבוה של הרכבים שוהים זמן רב, ניתן לחייב את כלי הרכב "Not in List" בתעריף היומי הממוצע/המקסימלי. 

פתרון Tickeless נוסף אשר מתאים לחניונים עם זרימה מועטה של רכבים בכניסות הוא לתת לרכב "לא ניתן לזיהוי" להקיש את מספר הטלפון שלו במסך הכניסה וכמו כן ביציאה לצורך תשלום תעריף מדויק על החניה. פתרון זה נותן 100% זיהוי אך איננו מתאים לכניסה עם המון תנועה.


הפתרון השני של טכנוסו הוא מערכת היברידית.

טרמינל Ticket – Recycle מותקן גם בנתיבי הכניסה וגם בנתיבי היציאה. כאשר רכבים מתקרבים לכניסה עם לוחית רישוי רגילה, המערכת תעבוד כמו מערכת ללא כרטיסים ותפתח את המחסום מבלי לשחרר כרטיס. אם מתקרב רכב עם לוחית רישוי בעייתית, המערכת תשחרר אוטומטית בתוך פחות משניה כרטיס PVC מתמחזר אשר ישמש ביציאה / בעמדת תשלום לקביעת הסכום שיש לחייב על השהייה. בכך זמן הכניסה כולל הנפקת כרטיס עומד עדיין על כ5 שניות לרכב ומאפשר זרימה שוטפת לכל גודל של חניון.


למערכת הLPR של טכנוסו יש אחוז זיהוי של 99% ובמקום מדפסות ונייר, יש לה מחסנית שמחזיקה עד 2000 כרטיסי PVC למחזור אשר נעשה בהם שימוש חוזר מאות פעמים. המשמעות היא שיש צורך באיש תחזוקה (לקחת את הכרטיסים ממסוף היציאה/מעמדת התשלום ולמלא את מסוף הכניסה) בערך אחת לשלושה חודשים בחניון גדול או לאחר מעבר של כ200,000 רכבים בנתיב. 

שיתוף:

אודות טכנוסו
טכנוסו
חברתנו מתמחה בפתרונות טכנולוגיים ייחודיים המתקדמים בעולם לבקרה חכמה עם רמת שירות ואיכות הגבוהים ביותר, ייעוץ ומענה ברמת One Stop Shop ללקוחותנו.
לראשונה בישראל – מערכת חניה מתקדמת ללא השקעה מראש

מאמרים חדשים

רוצה לקבל עוד פרטים על שדרוג החניון וחוויית החניה?
יש להשאיר פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליך.

קטלוג מוצרים

לקבלת הקטלוג אליכם למייל מלאו את הפרטים למטה

קטלוג המוצרים של Technoso
כניסת לקוחות טכנוסו

כניסת לקוחות

בחר באפשרות המתאימה עבורך

דילוג לתוכן