מיוצר בישראל
Man paying with contactless payment for bicycle

תשלום EMV ותשלומים ללא מגע (contactless)

מה זה?

זה הריבוע המתכתי והקטן בכרטיסי האשראי החדשים – הריבוע הזה הוא שבב מחשב.

השם EMV במקור הגיע מ "Europay, Mastercard, and Visa", שלוש החברות שיצרו את התקן. כרטיסי EMV הם כרטיסים חכמים המאחסנים את הנתונים שלהם על שבבים, בנוסף לפסים מגנטיים. אלה כוללים כרטיסים שיש להכניס פיזית לקורא, כמו גם כרטיסים חסרי מגע שניתן לקרוא ממרחק קצר באמצעות טכנולוגיה Near-Field Communication (NFC)V.

פסים מגנטיים בכרטיסי אשראי מסורתיים מכילים נתונים בלתי משתנים. מי שניגש למידע זה, מקבל מידע רגיש של בעל הכרטיס, פרטים הנחוצים לצורך ביצוע רכישות. זה הופך את הכרטיסי אשראי המסורתיים מטרה קלה עבור זיופים.

אם מישהו מעתיק פס מגנט, הוא יכול בקלות לשכפל נתונים אלו שוב ושוב מכיוון שהם לא משתנים. לעומת זאת, בכל פעם שמשתמשים בכרטיס EMV לתשלום, שבב הכרטיס יוצר קוד עסקה ייחודי שלא ניתן להשתמש בו שוב.

כיצד משתמשים בכרטיס EMV לביצוע רכישה?

ממש כמו כרטיסי פס מגנטי, כרטיסי EMV מעובדים לתשלום בשני שלבים: קריאת כרטיסים ואימות טרנזקציות. כאשר "טובלים" (מעבירים) כרטיס EMV, נתונים זורמים בין שבב הכרטיס למוסד הפיננסי המנפיק כדי לאמת את הלגיטימיות של הכרטיס וליצור את נתוני העסקה הייחודיים. לצורך האימות משתמשים ב PIN (קוד בן 4 ספרות) או חתימה, בהתאם למנפיק הכרטיס. בסופו של דבר כל הכרטיסים יעברו לאימות של PIN. לגבי כרטיסי עם אימות ב PIN, אם למסוף אין את היכולת לקבל קוד PIN, הוא יעבוד באימות חתימה.

אחריות להוצאות הונאה לאחר הוצאת כרטיסי EMV

כיום אם עסקה בחנות מתבצעת באמצעות כרטיס מזויף, גנוב או בסיכון אחר, הפסדי צרכנים מאותה עסקה נופלים על מעבד התשלומים או הבנק המנפיק, תלוי בתנאי הכרטיס.

בעתיד הקרוב האחריות בגין הונאת כרטיסים תעבור לכל אחד מהצדדים הפחות תואם EMV בעסקת הונאה. במצב בו הסוחר לא שינה את מערכתו כך שתקבל את טכנולוגיית EMV, עלות ההונאה תיפול על בית העסק.

תשלומים ללא מגע (contactless)

כרטיסי EMV יכולים גם לתמוך בקריאת כרטיסים ללא מגע – Near-Field Communication technology . במקום לטבול או להעביר את הכרטיס, כרטיסים מצוידים ב- NFC נוגעים בסורק מסוף שיכול לאסוף את נתוני הכרטיס מהשבב המוטמע.

עסקאות ללא מגע ידידותיות יותר לצרכן מכיוון שרק צריך לקרב עם הכרטיס למסוף. כאשר משלמים דרך קורא כרטיסים התומך בטכנולוגיית NFC, לקוחות יוכלו גם לשלם עם הטלפונים הניידים שלהם (mobile wallet) או שעון חכם.

לוח זמנים EMV בישראל

פברואר 2020 – יונפקו בישראל רק כרטיסי אשראי התומכים ב – EMV ו Contactless

נובמבר 2020 – בבתי עסק גדולים – יסלקו עסקאות אך ורק בEMV ובעסקאות ללא מגע עד 200 ש"ח

יולי 2021 – יסלקו עסקאות רק ב-EMV  מלא, בכל בתי העסק הפיזיים ויסלקו עסקאות באינטרנט או בטלפון בכל בתי העסק אך ורק בטכנולוגיית EMV.

יולי 2022 – במשאבות הדלק, יסלקו עסקאות אך ורק אם בוצעו ב- EMV מלא

תמיכה ב- EMV של Technoso

Technoso מביאים את פתרונות התשלום החדשים לכל הטרמינלים ועמדות התשלום של Blue PT. בעת תשלום עבור חניה בחניון Blue PT, המשתמש יכול לשלם עם מגוון אפשרויות. בין היתר תשלומים ב:  EMV, Contactless, קוד QR וארנקים סלולריים. כיום טכנוסו מספקת את פיתרון החניה היחיד בישראל התומך בתשלומי EMV ו- Contactless. בעל חניון שמתקין מערכת Blue PT בחניון, נהנה מתמיכה במערכות התשלומים החדשות (לפי הדרישות של חברות האשראי ובנק ישראל), ומספק ללקוחותיו את אפשרויות התשלום הידידותיות ביותר.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב linkedin

מאמרים חדשים

חניון בית שירה
תיק עבודות

בית שירה – רחובות

מיקום פארק הורוביץ – רחובות לקוח: HI נדל"ן תאריך הקמה 03.2021 בניין משרדים ומסחר על פני שטח של 17,000 מ”ר מעל הקרקע ועוד 11,000 מ”ר

קרא עוד »
מיקום: רחובות תאריך הקמה: 03.2021 חניון ציבורי בתשלום במרכז העיר רחובות מול גן המייסדים.
תיק עבודות

חניון המייסדים

מיקום רחובות תאריך הקמה 03.2021 חניון ציבורי בתשלום במרכז העיר רחובות מול גן המייסדים. חניון אוטומטי לחלוטין וללא כרטיסים.  Share on facebook Share on twitter

קרא עוד »
Eretz Ratz
תיק עבודות

ארץ רץ פתח תקווה

מיקום פתח תקווה תאריך הקמה 08.2019 לקוח ארץ ר.צ. השקעות בע"מ מרכז קניות גדול עם מגוון רחב של חנויות. במרכז אפשר למצוא חנויות כמו אייס,

קרא עוד »
כניסת לקוחות טכנוסו

כניסת לקוחות

בחר באפשרות המתאימה עבורך

רוצה לקבל עוד פרטים על שדרוג החניון וחוויית החניה?
יש להשאיר פרטים ואחד מנציגינו יחזור אליך.

קטלוג מוצרים

לקבלת הקטלוג אליכם למייל מלאו את הפרטים למטה

קטלוג המוצרים של Technoso